Okul

İşleyen Demir Işıldar Hikayesi

Her insan hayatta çalışma çabasına girer. Çalıştıkça kazanır zamanla kendisini geliştirir. Yıllar boyunca çalışmayan insan hamlar bildiklerini unutarak sıkıntılar yaşar. Zihinsel ve bedensel olarak kayıtlar yaşamaktadır. Beden ve zihin çalışmadığı için yaşadığı sıkıntılar ileri boyutlara ulaşır. Çalışmayan insanın kaybedeceği çok şey vardır. Zamanla geri dönse dahi bildiklerini unutmuş paslanmış haldedir. Hantallaşan insan çalışamaz duruma geldiğinde hiç bir şey bilmemesinden farkı kalmaz.

Demir nasıl beklediğinde pas tutuyorsa, insanda çalışmadığında hantallaşarak iş göremez hale gelir. Çalışan demir paslanmayarak daima kendisini korur haline gelir. Çalışan insan işleyen demire benzetilerek gösterilir. Çalışan demirin nasıl pas tutmayacağını bildiğimiz gibi insanlarda öyle olur. Yeteneklerimizi kaybetmek yerine geliştirir ustalaşmaya başlarız. Yaptığımız işlerde başarıya ulaşmak artık çok daha kolay hale gelir. Eskiden zorlanarak yaptığımızı deneyim ve tecrübelerle çok rahat bir biçimde yapabilir hale geliriz.

Hayatın her alanında tembel insanlar yeteneklerini kaybetmiş, tekrardan ayağa kalkmaları çok daha zordur. Ancak insanlar ne zaman çalışmaya ara vermeyerek kendilerini geliştirmeyi kafalarına koyarlarsa o zaman işlerinde bir numara olurlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu