Okul

İyi İnsan Olmak Neden Önemlidir

Dünyayı güzelleştiren bizim davranışlarımızdır. İyi davranışlarda bulunmak ve iyi insanın özelliklerini taşımak saygıyı kazanmamıza yardımcı olur. Her konuda insanlar kötü olarak nitelendirilen davranışlardan uzak durarak iyi davranmaları önemlidir. Güzel davranışlar insanların çevresi tarafından sevilerek saygı kazanmasını sağlar. Hoşgörü ile yaklaşımlar olur sorunlar ortadan kalkar ve dünyamızı tehdit eden savaşlardan uzak dururuz.

İyi olmak herkesten önce kendimize karşı yapacağımız iyilik olduğudur. İnsan kendisini iyi hissetmeli ki karşısındakine öyle davranabilmelidir. Davranışları ve hareketleri iyi olan insan kendisi gibi çevresindekileri de iyiliğe doğru yönlendirir. Duyguları ve düşünceleri davranışları ile belirleyerek hareket etmesi gerektiğidir. İyi insanlar birçok kişinin düşüncelerini değiştirerek doğru yolu gösterebilir.

İyi olmak insanın içinden gelir. Duygu ve düşüncelerini kontrol ederek güzel davranışları bilirler. Bu sayede hareket kabiliyetleri gelişerek öğrenimleri de kolaylaşmaktadır. Başarılı olarak istediğimiz hedefe bu sayede ulaşmamız kolaylaşır. İnsanlar sadece yalnız kaldıklarında değil her zaman paylaşmalı ve paylaşımlarını çoğaltmalıdır. İyilik yaptıklarımızın karşılığı sonucunda elde edilir. İçimizden gelen güzellikler beraberinde iyilikleri getirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu