Okul

İyilik Eden İyilik Bulur Kompozisyon

İyilik her zaman karşılıklı olmaz, karşılık beklemeden insanlara iyilik yapmak hoşgörülü olmanın yanı sıra güzel davranıştır. Erdemli insanlar iyilik yapmayı bilirler, bir elin verdiğini diğer el bilmez öylece kapanır. Şunu unutmamalıyız ki insanlar için ne düşünürsek bizim başımıza gelir. İyi dileklerimiz varsa eğer dönüp dolaşarak tekrar bizlere gelecektir.

Mutlu olmak istiyorsak başkalarını mutlu ederek onların mutluluklarından kendimize pay çıkartabiliriz. İyilik yapmak erdemli insanların işi olduğunu unutmayın. Yardıma ihtiyacı olan birisi varsa buna inandığınız zaman yerinizde durmak yerine harekete geçmelisiniz. Yaşantımız boyunca insanlar hep bir beklenti içerisinde olduğunu bilmekteyiz, kendimizce yapacaklarımız aslında dünyayı değiştirir. Bir kişinin değil, binlerce insan yapabileceği iyilik dünyanın daha yaşanır hale gelmesini sağlar. Bizim hal ve hareketlerimizi gören insanlarda harekete geçerek başkalarına iyilik yapar, onlara yardımcı olup yol gösterirler.

İyilik düşüncelerimizi başkaları örnek aldığı zaman bize de el uzatarak iyilik yapma çabasına gireceklerdir. İyilik sonucunda kötülük dahi görsek bunları düzeltebileceğimizi bilmeliyiz. Ben Franklin etkisinde olduğu gibi iyilik yapan, iyilik görür değerlerini asla küçümsememeliyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu