Okul

Kanına Girmek Deyiminin Anlamı

Olay ve durumlar karşısında cevap vermek için çeşitli şekillerde ifadelerde bulunuruz. Bunlardan biri sıkça kullanılan kanına girmektir. Günlük hayatımızda ikili görüşmelerde karşımızdaki kişinin düşünce ve fikirlerini değiştirmemizde kanına girmek deyimi kullanılabilir. Kanına girmek çeşitli ifadelerin gösterilerek anlatılmasıdır.

Anlam olarak birini öldürmek ve öldürülmesine neden olunmasıdır. Diğer anlamı ise harcanıp, kullanılması ve tüketilmesidir.

Kişinin aklında olmadığı durumda o şeyi ifade edilerek tarif edilmesidir. Eylem yaparak o işlemin gerçekleşmesi kanına girmek deyimini tarif eder.

Okuldan kaçmak isteyen bir öğrenci olduğunda beraberinde başkalarını da inandırarak kendisiyle birlikte kaçmaya ikna eder. Dersten kaçan öğrenciler için kanıma girdi deyimi kullanılarak ifade edilebilir. İkna etme ve edilme durumunda başkasının aklına uyarak istediği işi yapmaktır.

Kararlarımızı kendimiz vererek başkasının aklına uyarak bir şeyler yapmak hatadır. Kanına girmek deyiminde başkasına inanmamak gerekir. Kendimiz doğruyu yanlışı bilerek hareket ederek başkalarının yalanlarına inanmaktan kurtulabiliriz. Hata yapmadan kendimizi bu şekilde korumamız mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu