Okul

Kar İle İlgili Hikaye

Kar yağması ile herkesin koşturarak dışarıda ağzına düşecek bir kar tanesini beklediğini görürüz. Gözleri meraklı gökyüzüne bakarak kendilerine verecekleri eğlenceleri ve oyunları düşünürler. O an okulum olmasa dışarı çıksam deliler gibi karla oynasam diye düşünen çocuk varmış. O çocuk Ahmet adında 4/b sınıfına giden başarılı bir öğrencidir. Sınıfında başarılı olmasına rağmen aynı anda eğlenmesini bilen birisidir.

Günler haftaları kovalamış karlar yağmış ve artık eğlenebileceği zamanı görmüştür. Öğle tatilinde arkadaşları ile okulun önünde kartopu savaşı yapmaya başlamıştır. Bütün zamanını karların arasında oynayarak geçirdi. Soğuktan hiç etkilenmedi, belki aklına gelmedi ama geleceği için oldukça önemliydi. Üşütüp hasta olacağını hiç tahmin etmemişti. Öğle tatilinden sonra elleri, üstü ıslanmış, ayakları adeta donuyordu. Parmaklarının ıslaklıktan dolayı buruştuğunu hisseden Ahmet için oldukça zor saatler oldu. Hiç beklemeden dikkatsiz şekilde soğukta karla oynamanın cezası onun hasta olacağı düşüncesiydi. Üşütüp hasta olabileceğini düşünmemişti. İçindeki heves onun çocukluğunu yaşamasını istiyordu.

Eve geldiğinde ilk işi üstündekileri değiştirerek ısınmak olmuştu. Gökyüzünden yere düşen kar tanelerini her ne kadar seviyor olsa bile hasta olabileceğini de düşünmeliydi. Üstünü değiştirerek sıcak bir çorba içip içini ısıttı. Bir daha bütün gününü kar ile oynayarak geçirmeyeceğine dair kendisine söz vermişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu