Okul

Kararlılık İle İlgili Kompozisyon

Kararlı olmak başarıya giden yolu gösterir. Hedeflerimize ilerlemek bizi istenilen noktaya ulaştırır. Fikirlerimizde ve hedeflerimizde kararlı olmak gerekmektedir. Düşüncelerimiz ne kadar sağlıklıysa istenilen noktaya ulaştırır.

Hayatımızda çeşitli olaylarla karşı karşıya kalabiliriz. Karşımıza çeşitli engeller çıkabilir önemli olan bunları aşarak kararlığımızı sürdürmektir. Vazgeçtiğimiz zaman hiçbir işin ucundan tutamadığımız gibi başarıya ulaşmakta kolay olmayacaktır. Hayatımızın her noktasında bizi başarıya ulaştıranın kararlılık olduğu gerçeğinin benimsenmesi gerekmektedir. Biz kararlı şekilde hareket edersek eğer istediğimize ulaşırız, etmediğimizde ise yarım kalan bir yaşam olacaktır. Düşüncelerimizin bizi yansıttığını unutmadan doğru şekilde hareket edilmelidir.

Kararlarımız bizi istediğimiz noktaya ulaştıran en büyük yardımcımız olacaktır. Her zaman kararlı olmak bizi başarıya ulaştırmaz. Bazen imkansız olan şeylerin peşinde kararsız şekilde devam edilmesi hayal kırıklığına sebep olur. Hayatımızın bir çok noktasında kararlılığımız bizi istediğimiz noktaya ulaştıracak olan en büyük değeri oluşturmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu