Okul

Kardeş Kardeşi Atmış Yar Başında Tutmuş Kompozisyon

Kardeşler aynı anne ve babadan doğanlardır. Kardeşler arasında oluşan bağ sonradan kazanılan bağ değildir. Kardeşler birbirini kollar, sever, birbirine destek olur ve yol gösterir. Kardeşler arasında her ne kadar anlaşmazlık olsa da sorunlar çözülerek üstesinden gelinir.

Kardeşler arasında yaşanan anlaşmazlıklar olabilir, birbirleri ile yaşadıkları sorunlar çok büyük olsa dahi eninde sonunda aralarında olan bağ sorunları aşmalarına yardımcı olur. Aynı kandan gelen kardeşler birbirinden başka güvenecekleri kimseleri yoktur. Kendisi kadar yakın birisi varsa o da kardeşidir. Bize en iyi dost, arkadaş, güvenilir insan kardeşimizdir. Kırgınlıklar er ya da geç bitecektir. Kardeşler barışarak huzurlu olabilir. Çünkü kardeşler sürekli kavga etseler, anlaşmazlıklar olsa da zor durumda kaldıklarında birbirine kenetlenirler. Kardeşler arasında olanlar doğuştan gelir. Birbirlerine olan bağlarını göstererek sorunları aşmalarına yardımcı olurlar. Kardeşlik duygusu doğuştan gelir, sonradan kazanılmaz.

Kardeşler her ne kadar kavga etse de birbirine olan bağları vardır. Sonradan hatasını anlayan taraf pişman olmuş halde kardeşinden özür diler. Kardeşlik öyle kolay kazanılmaz ve bir kere kazanıldı mı asla kaybedilmez. Hangi kardeş kendi kardeşini kaybetmek ister ki? Çünkü kardeşler aynı anne ve babadan gelirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu