Okul

Namaz Dinin Direğidir Hadisiyle Anlatılmak İstenen Nedir Kısaca

İslam dininde namaz kılmak İslam’ın şartlarından sayılmıştır. Müslümanlar namaz kılarak ibadetlerini yerine getirirler. Namaz’ın kılınması ile ibadetin yerine getirilmiş sayılacağını bilmeliyiz. Dinin temeli ve imamın şartları arasında önemlisidir. Kur’an-ı Kerim’de yetmiş defa zikredilen namaz imandan sonra en büyük hakikat olduğunu Peygamber Efendimiz ifade etmiştir.

Namaz kılmayan insan dinine tam anlamıyla bağlı kalmaz. Dinin direği olmaktadır. Sütunsuz bir bina gibi yıkılmaya az zaman kalmıştır. Dininden kopması an meselesi olup dikkat etmesi gerekmektedir.

Allah, kullarından istediklerinden birisi namaz kılarak ibadet etmeleridir. Namaz kılmayan insan sadece kendisini aldatır. Camilere giderek ibadetini yaparak Allah’ın sevdiği kullarından olmaları gerekiyor. Namaz kılmayan ile arasında bir perde kalmıştır, perde incedir açılması an meselesidir. Namaz kılan güzellikleri ağzından düşürmez, güzel sözler söyleyerek insanları memnun etmektedir. Dine bağlılığı olan birisi güze hitaplarda bulunur, insanlara yol gösterir istekleri yerine getirir. Hayırlara vesile olarak başkalarını memnun etme çabasında olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu