Okul

Kitapsız Hayat Kör Sağır Dilsiz Yaşamaktır Kompozisyon

Kitap okumak insanı cahillikten kurtararak modern dünyayı takip etmesini sağlar. Kitap okuyan bilgi sahibi olan insan çevresindeki olaylara da duyarlı davranır. Yeni bilgiler öğrenmek için dikkatli hareket eder. Sürekli kendini geliştir kültürel ve bilgi bakımından oldukça ileri seviyeye ulaşır.

Kitap okuyan insan genel kültür bakımından oldukça zengindir. Kendini geliştirdiği gibi bilgi kaynağı haline gelir. Kitaplar çevremizdeki olayları yorumlamamıza yardımcıdır. Öğrenme ve anlatabilme yeteneklerini kazandırır. Çevremize karşı kör olmaktan çıkar hayatın farkına varırız. Kitaplar olmadan kör, sağır ve dilsiz kalırız. Gerçek hazine kitapların içinde yatan bilgilerde saklıdır. Herkesin ulaşabileceği yerde olan kitapları değerlendirmeliyiz. Kendimize dost olarak benimsediğimizde birlikte geçireceğimiz her anımız yeni bilgilere ve ufuklara yolculuk olacaktır. Kitaplardan öğreneceğimiz bilgiler hayatımızın her alanında karşımıza çıkacaktır. Binlerce yıldır insanların araştırmaları, çalışmaları, edindikleri bilgilerin hepsi kitaplarda saklıdır.

Kitapların bize sağladığı faydaların en başında cahillikten kurtararak eğitimli biri yapması gelir. Bilgiye ulaştırdığı gibi gerçekleri görmemizi sağlar. Batıl düşünce ve inançlardan kurtularak zihnimiz arınmış olur. Kendimizi geliştirir sosyal hayatımızda saygı değer biri haline geliriz. Kitap okuma alışkanlığı birinin sahip olabileceği en güzel alışkanlıklardan biridir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu