Okul

Renkler ile İlgili Kompozisyon

Renkler ışığın bize ayrıntıları göstermesi ile ortaya çıkmıştır. Hayat siyah ve beyazdan oluşmadığı gibi her şeyin ayrıntılarda gizli olduğunu göstermiştir. Yaşamımız boyunca renklerin muazzamlığına bağlı olarak yaşarız. Herkes kendini bir renge ait hisseder ve onu sever. Favori renklerde böylece insanlarla eşleşir olmuştur.

Renkler hayatın her alanında bizimle beraber. Nesneleri birbirinden ayırırken gözümüze hoş gelenleri sevdiğimiz renklere boyarız. Her renginde kendine has anlamları bulunur. Hayatın içerisinde bize bir şeyler anlatabilir. Ulaşım alanında yeşilin geç, kırmızının dur demek olduğu gibidir. Genelde yeşil güvenli bölge olurken kırmızı tehlikeli bölgedir. Sevdiğimiz renkler bizi sakinleştirdiği gibi bazı renklerde agresifleştirir. Kendi iç dünyamızda renkleri benimsemiş halde oluruz. Kendi kendimize renklere yüklediğimiz anlamlar vardır. Duygularımızı renklerle de yaşarız. Renklerin varlığı dünyamıza değer katmamıza da yardımcı olur. Renkler olmadan hiçbir şey yapamayız.

Hayatın her noktasında renklerle beraber hareket ederiz. Yüklediğimiz anlamlar değer kazanır zevklerimizi oluşturur. Her insanın beğenisi, zevkleri, hisleri birbirinden farklı olabilir. Renkler bilimsel olarak insan hayatının bir parçasıdır. Sosyal olarakta insanlar renkleri benimserler. İnsanların sevdiği renkleri görebilir onlarla hareket edebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu