Okul

Kızlarını Okutmayan Millet Oğullarını Manevi Öksüzlüğe Mahkum Etmiş Demektir

Alimler insanlar kızlarının eğitim öğretimlerine önem vermesi gerekir. Erkek çocuklarını eğitim alması kızların eğitim almaması toplumsal dengesizliği doğurur.

Kızların okumaması, eğitim almaması çocuklarının yetiştirilmesini mümkün kılmamaktadır. Cahil annelerin çocuklarının eğitimine faydaları olmayacağı gibi toplumun gelişmesine engel olur.

Toplumsal olarak annenin ve çocukların gelişiminde önemli rol üstlendiğidir. Aile içinde eğitimsiz insanlar kendi çocuklarına faydaları olmayacağı kesindir. Kızlarımız bizim geleceğimiz, daha güzel nesil yetiştirilmesi için bilinçli, eğitimli anne ve babanın olması gerekir. Baba olarak sorumluluklarımızdan birisi kızlarımızın eğitimine vereceğimiz destek olmaktadır. Erkek çocukları kadar onlarında eğitimli olması önemlidir. Kendi kızımız evlenip gidebilir ama oğlumuzla birlikte gelecek olan gelinin eğitimi önemlidir.

Anne ve babaların kendi torunlarını eğitimli, başarılı ve faydalı birey olarak görmeleri en büyük hayalleri olmaktadır. Bunun için kızlarımızın eğitimli birey olarak toplum içinde söz sahibi olmaları gerekir. Gün geldiğinde kendi hakkını savunabilecek, kendi kendini idare ederek ailesine katkı sağlayabilecek olmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu