Okul

Komşularınızla İlişkilerinizi İyileştirmek İçin Neler Yapabilirsiniz?

Komşularımız bize en yakınlarımızdır. Kötü olaylarla karşılaştığımızda ilk yardım eli komşularımızdan uzanır. Toplum içinde birlik ve beraberliğin en güzel örneği komşuluk ilişkileridir. Zorda olduğumuzda yanımızda olan, bize yol gösteren ve yardımcı olanlardır. Akraba ilişkilerimizden sonra komşuluk ilişkileri gelir. Akrabalarımızdan daha çok komşularımızla zaman geçiririz. Komşuluk ilişkileri bu yüzden öneme sahiptir.

Bir nevi akrabalarımız haline gelen komşularımız ile olan ilişkimizi kuvvetlendirmeliyiz. Birlik ve beraberliği sağlayan değerlerin başında gelir. Komşularımız ile aramızda olan ilişkiyi kuvvetlendirmek için yardımlaşma, dayanışma, paylaşma, hoş sohbetler etmeliyiz. Güler yüzlü olmak karşımızdakine karşı mutluluğumuzu ifade eder. Zor ve kötü günlerde insanların yanında olarak yardımda bulunmalıyız. Komşuluk sadece iyi günler için değil kötü günler içinde vardır. Kendimizi akraba, aileden biri gibi hissederiz. Destek olmak, zor günlerinde yardımcı olmak bizim en önemli vazifelerimizden biridir.

Toplum içinde birlik ve beraberliğin sağlanabilmesi için güler yüzlü davranmalı, ihtiyacı halinde yardım eli uzatılmalı. Bugünün yarını olduğunu düşünerek komşularımız ile ilişkilerimizi kuvvetli tutmalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu