Okul

Kültür ile ilgili Kompozisyon

Bir ulusu ulus yapan değerlerin başında sahip oldukları kültür gelir. Geçmişten günümüze taşınan gelenek ve görenekler, örf ve adetler, milli bayramlar, yörelere ait olan değerler kültürün temel parçalarıdır. Belli bir coğrafya içindeki her türlü değerler kültürdür.

Kültür dil, din, sanat, edebiyat, resim, müzik, mimar, heykel, tarih, hukuk, ziraat gibi bir çok değere sahiptir. Ulusun sahip olduğu bu özellikler bir araya gelerek diğer uluslardan ayrılır. Her milletin kültürü yaşamları düşünceleri ile olmaktadır. Dilimizi doğru kullanarak değerlerimizi gelecek nesillere taşırız. Kaybolmaması için mücadele ederiz, kültür ve turizm bakanlığı işte bunun için vardır. Gelişmesi devamlılığının sağlanarak ulusumuzu yok olmasını önler. Dil toplumları millet kılan değerlerin başında gelmektedir.

Dil kültürün yaşatılması ve korunması için önemlidir. Kültürü oluşturan milletlerin geçmişi olmaktadır. Alışkanlıklar geçmişten günümüze ulaşmıştır. Bizim en önemli görevimiz kültürümüzü oluşturan değerlerin yok olmaması için elimizden geleni yapmak. Diğer uluslara tanıtarak kültürümüzü tanıtmalı, insanların bizimle ilgili fikir sahibi olmasını sağlamalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu