Okul

Tarihi Yerleri Gezdiğinizde Neler Hissedersiniz

Binlerce yıl öncesinden günümüze sağ salim ulaşan tarihi yerleri görmek o zamanı yaşamaktır. Kültürümüzün değerli öğeleri haline gelen tarihi yerlerimiz bize sosyal ve kültürel anlamda değerler katar. Gezip görmek oralardaki hayatlar hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlamakta. Kültürel anlamda değerlere sahip yerleri görmek eskiden yaşayan insanların yaşamlarına dair fikir sahibi oluruz. Atalarımızın verdiği mücadelelere en yakından şahit olur o zamanları hissederiz.

Tarihi dönemlerden günümüze ulaşan eserleri tanımış oluruz. Tarihimizi yakından tanımak bilinçli birey olduğumuzu gösterir. Kültürel anlamda öğrenimimizi geliştirmektedir. İçinde bulunduğumuz dünyayı keşfeder yakından tanırız. Atalarımızın nasıl mücadele verdiğini, hangi eşyaları kullandıkları, giydikleri giysileri, o dönemin şartlarını yakından tanırız. Neler yaptıklarına yakından şahit oluruz.

Her ülke değişik yapılara sahiptir. Ülkemizde Kapadokya, Aspendos, kız kulesi, Topkapı sarayı gibi tarihi yerleri tanırız. Gezip görebileceğimiz yerlerin yanı sıra tanıyacağımız yerlerde olmaktadır. Yeni yerleri görmek bizi heyecanlandırarak daha çok gezip dolaşmak isteriz. İnsanlığa dair çeşitli fikir sahibi olur takip ederiz. Tarih sahnesinden unutamayacağımız anları yaşarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu