Okul

Teknoloji Olmasaydı Hayatımız Nasıl Olurdu

Teknoloji insanlığın ilerlemesini sağlayan en önemli buluşları içinde barındırır. Günlük hayatın her alanında teknolojinin nimetlerinden faydalanmaktayız. Evimizde, sokakta, iş yerinde hep bu teknolojik araçları kullanırız. Hayatımızı kolaylaştıran bu icatlar olmasaydı hayatımız nasıl olurdu?

Hayatımızdan teknoloji çıkıp gittiğinde insanlık çağlar boyunca geriye gider. İlkel insanların yaşadığı zamanlardaki gibi yaşamaya başlarız. Ağaçları kırarak elde edilen ucunu sivrileştirdiğimiz taşlardan yararlanırdık. Avcılık oldukça geriye düştüğü gibi tarımcılıkta zayıflardı. İnsanlar ulaşım alanında büyük sıkıntılar yaşayarak şehir dışına zor çıkarlardı. İçme suyu bulmakta zorlandığımız gibi kıtlık başlayarak insanları zor dönemler beklerdi. Hayatımız oldukça geriye gittiğimiz gibi toplumsal düzen bozulur beraberinde sıkıntılar ortaya çıkardı. Günümüz teknolojisi insanlığın tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Eskiden büyüklerimiz bütün bu zorlukları çekerek yaşamlarını devam ettirmişlerdir. Ancak teknoloji olmasaydı insanlar çok daha doğal yaşayarak sağlıklı kalabilirlerdi.

Teknoloji sayesinde bizler asırlar öncesinde yaşayan krallardan dahi çok daha iyi yaşamaktayız. Lüks bir yaşam sürdürmekteyiz, teknoloji hayatımızı kolaylaştırdığı gibi toplumsal olarak düzeni, refahı getirmektedir. En büyük sıkıntılarımızı teknolojinin getirdiği imkanlar doğrultusunda aşmaktayız. Rahat iş hayatı, aile yaşamı, ulaşım, sağlık imkanları imkan tanımaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu