Okul

Kusursuz Dost Arayan Dostsuz Kalır Kompozisyon

Sahip olunacak dostları anlatıp kimsenin dört dörtlük olmadığını belirterek dostlarınızı kusurları ile kabul etmeniz gerektiğini ifade eder. Atalarımız dostlarınızı seçerken onların hataları var diye yakınlık kurmaktan kaçınılmamalı gerektiğini öğretmiştir.

Hayatımız boyunca çevremizde bir çok insan olmaktadır. Merhaba ile başlayan tanışmalar arkadaşlıklara ve dostluklara dönüşmektedir. Kendimize en doğru dostu bulmak için onların kusursuz ve çok iyi olmalarını bekleriz ama öyle birisi olmadığı gibi yalnız kalmaya mahkum olan kişileriz. Dostların varlıkları insanları geliştirir ve yüceltir.

Gerçek bir dost aranacak ise ona sımsıkı sarılmayı güvende hissetmeyi bilinmelidir. Dostlarınız sizi yücelttiği gibi onlarda görülecek hataları görmezlikten gelerek öyle kabul etmeniz gereklidir. İnsanların iyi yönleri varsa mutlaka kötü yönleri de olacaktır. Dost dediğiniz kişinin olumsuz taraflarını eleştirmemelisiniz. Onları öyle yapan sahip oldukları olumlu ve olumsuzlukları olmaktadır. Dostlar kaybedilmeyecek kadar çok önemli olmaktadır.

Dostluk önemli olduğu gibi iyi ve kötü günde bir araya olmanızı gerektirir. Kötü gününüzde dostunuz yanınızda değilse dostumuz olmayacaktır. Kusurları ve hataları ile kabul edilmelidir. Dostunuzu böyle kabul etmezseniz yalnız kalacağınıza işaret eder. İnsanlar hep sahip olduklarından fazlasını istediği gibi bu durumda olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu