Okul

Marmara Bölgesinin Turistik Yerleri Nerelerdir

Marmara Bölgesi turistik olarak oldukça geniş bir yapıya sahiptir. Zenginlikleri bakımından İstanbul Avrupa kültür başkenti olarak dahi ev sahipliği yapmıştır. Birbirinden güzel yerleri ve tarihi kendisinin içersinde barındırmaktadır. Marmara Bölgesi her yıl on binlerce turisti ağırlamaktadır. Gezip görülmesi gereken yerler hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

İstanbul’da yer alan güzel kültürel bakımdan zengin mekanlar; Yerebatan Sarnıcı, Kız Kulesi, Dolmabahçe Sarayı, Galata Kulesi, Rumeli Hisarı, Anadolu Hisarı, Ayasofya Müzesi, Sultan Ahmet Cami ve İstanbul surlarını gezebilir bunlar dışında gezeceğiniz yerlerde bir çok kültürel bakımdan yerler bulunmaktadır. Buraları gezdikten sonra sizlere tavsiye edebileceğimiz diğer turistik yerlerden bahsedelim.

İstanbul’a dışarısına çıkmanız gereken yerler Truva Milli Parkı, Manyas Kuş Cenneti, Balıkesir’deki Kaz Dağları, Bilecik Söğüt’te ki Ertuğrul Gazi Türbesi, Çanakkale Abideleri, İznik Gölü, İznik Surları, Cumalıkızık evleri, İznik Sansanak Kanyonu, Oylat Kaplıcalı, Yeşil Türbe, Bursa Uludağ gezip mutlaka görmelisiniz.

Sizlere Marmara Bölgesinde bulunan turistik yerleri gösterdik hepsi birbirinden daha güzel ve görebileceğiniz yerlerden olmaktadır. Sizde ülkenizin zenginliklerini turlara katılarak gezebilir fotoğraflar çektirebilir tarihi orada yaşayabilirsiniz.

marmara bölgesi kız kulesi
marmara bölgesi kız kulesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu