Okul

Medyanın Turizme Katkıları

Televizyonlarda yayınlanan çeşitli diziler ve programlar turizm için çok önemlidir. Ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtılması için medyaya ihtiyacımız vardır. Yurtdışındaki turistlerin ülkemizi tanıması için medyanın varlığı gerekir. Uzaktan gördükleri yerlere hayran kalarak buralara gelerek tatil yapmak isteyeceklerdir. Her geçen gün yeni yapımlar yapılarak yayınlanması insanların hayran kalmasını sağlamaktadır.

Bugün Paris gibi bir şehrin ünlü olmasını sağlayan Eyfel kulesinden çok daha fazlasıdır. Amerika’da özgürlükler ülkesi olmasının nedeni nedir? Düşüncelerinizde yanılmadığınızı söyleyebilirim. Filmler, yapımlar, belgeseller hep bu ülkelerin tanıtımı için kullanılmıştır. Güzel şehirler ve yaşam yerleri aklımızı cezp eder. İster istemez oralarda yaşamak isteriz, gezip görmek için gezilere katılırız.

Turizm gelişmesinde tanıtımı tamamen medya üstleniyor. Tanıtımı tüm dünyada yapılması insanlar için oraların yaşanacak yer olduklarını gösteriyor. Bizde rahat ve güzel yaşam için başarılı yapımlara imza atmalıyız. Kaliteli bir film tüm dünyaya ülkemizi tanıtarak milyonlarca turistim gelmesini sağlar. Turizm tanıtımdan ve insanların misafirperverliğine bağlıdır. Doğal ve tarihi güzelliklerimiz olmasaydı bugünkü noktaya ulaşamazdık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu