Okul

Mehmetçik Vakfının Kuruluş Amacı Nedir

Ülkemizin göz bebeği olan Mehmetçiklerimize hizmet amaçlı kurulan vakıfların başında gelmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı, ülkemizin güvenliği için canını hiçe ayan erbaş ve erlerimizden şehit olanların yakınlarına, gazi ve engelli Mehmetçiklere sosyal ve ekonomik olarak destek sağlamak amaçlı 17 Mayıs 1982 tarihinde kurulmuştur. Ülkemizde yardımlaşma ve dayanışmanın en önemli simgelerindendir.

Ülkemiz ve milletimiz için son derece önemli olan bu vakıf öncülüğünde askerlerimiz geride bıraktıklarına gözümüz gibi bakmış oluruz. Vatan uğruna canını veren Mehmetçiklerimizin emanetlerine sahip çıkarız. Her anlamda destek olarak boyunlarını bükmezler. Fedakar Türk askerimize sahip çıkmak namus borcumuzdur. Vatan uğruna namusumuzu korumak için can veren aziz Türk milletinin kahraman evlatları. Şehitlerimizin geride bıraktıkları emanetlere de en güzel şekilde sahip çıkacaklardır. Ülkemiz tehdit altında olduğunda göğsünü siper ederek hayasıza akına dur derler.

Şehit düşen askerlerimizin geride bıraktığı aileleri, akrabaları ve yakınlarına maddi ve manevi her türlü desteği sağlamaktadır. Şehit ailelerine, akrabalarına, yakınlarına maddi ve yaşam boyu kaliteli eğitim alması için takipçisi olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu