Okul

Milli Bayramlarımızı Neden Kutlarız

Milli bayramlar Türk kültürü ve tarihinde önemli yere sahiptir. Tarihimizde önemli dönemlerin yaşanması milli bayram olarak kabul edilerek her yıl anılmaya başlanmıştır.

Milli bayramlar, o dönemlerde yaşanan zorlukların ve zaferlerin unutulmaması için kutlanan günlerdir. Geçmişten günümüze gerçekleştirilen ülke kaderini değiştirecek başarılar kabul edilmiştir. Tarihte bu tarz olaylar çok az yaşanmıştır. Milli bayramlarımız milli birliğin ve mücadelenin simgesidir. Milli bayramlarımızdan biri 30 Ağustos Zafer Bayramı olmaktadır. Ülke topraklarının her karışı düşman işgalinden kurtularak vatan topraklarında bağımsızlığını sağladık. Düşman işgalinde olduğumuz dönmelerde dahi bir gün sayılarak aradan yıllar geçmesine rağmen aynı coşku sevinçle hatırlanmaktadır.

Milli bayramlar ülkemizin en önemli günlerinden biridir. Milli bayramların unutulmamsı gerektiği gibi ülke genelinde çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Bu sayede insanlar birlik olmayı hissederek sevinç ve ortak his içerisinde olmuşlardır. Milli bayramların kutlanması ve devam etmesinde milli değerlerin geleceğe taşınmasını göstermiştir. Ülkemizin bütünlüğü, verilen mücadeleler, zorlukların hatırlanmasını gösterdi.

O günler hatırlandığı gibi günümüzde milli birliğin nelere kadir olduğunu göstermektedir. Bir bütün olduğumuzda inancımızda vatan topraklarını tekrardan kurtararak ulusal olarak egemenliğe ulaşmamız mümkün olacağıdır. Her insan ülkesine ait milli bayramların önemini bilmeli ve sahip çıkmalıdır. Geçmişimizi asla unutmamalı unutturmamalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu