Okul

Muhtaç Olduğun Kudret Damarlarındaki Asil Kanda Mevcuttur Kompozisyon

Atatürk’ü okulumuzda okunan andımız ile tanıdık, okul hayatı ile hayatımızın parçası haline geldi. Türk milleti için büyük önderdir. Cumhuriyeti kurup çocuklara armağan etmiştir. Tarihi öğrenerek geçmişte yaşadıklarımıza en yakından şahit oluruz. Vatan toprakları işgalinden bağımsızlığımıza ulaşana kadar olan süreci tanırız. Osmanlı subayı olan Mustafa Kemal Atatürk için bağımsızlık zamanı gelerek vatan topraklarını kurtarmıştır.

Atatürk, yaşamı boyunca iyi bir lider ve devlet adamı olmuştur. Sözleri ile beraber Türk milletine yön göstermiştir. “Muhtaç Olduğun Kudret Damarlarındaki Asil Kanda Mevcuttur” sözünde gün geldiğinde Türk İstiklalini ve Cumhuriyetini kurtarmak için Türk genci göreve çağrılacak. Cesareti damarlarındaki asil kanda bularak hayasızca yapılan akımlara göğüs gerecekleri anlatılır. Türk halkı cumhuriyetin muhafızlarıdır. İhtiyaç duydukları kudret damarlarında bulunmaktadır. Cumhuriyeti kurmak için atalarımız canlarını vermiştir, ebediyete kadar taşıyacak olan ise halktır.

Mehmet Akif Ersoy’un söylediği gibi “hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım” dizesinde Türk milletinin hür yaşadığını ve esareti kabul etmediğini anlatır. Gün geldiğinde ülkemizi işgal etmek isteyen kişiler olacak, onlara karşı duracağımızı en güzel haliyle anlatmaktadır. Sıkıntıya düştüğümüzde çalışmalı, tembellik etmemeliyiz. Hepimizin içinde bir Atatürk yaşamakta. Koşullar ne olursa olsun vatan topraklarını aziz Türk milleti müdafaa ve muhafaza edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu