Okul

Neden Su İçeriz

İnsan için suyun ne kadar önemli olduğu her zaman için dile getirilir. Suyu içme sebebimizi genel olarak şu şekilde söyleyebiliriz: Vücudumuzda su seviyesi azaldığında vücudumuz, organlarımızın çalışabilmesi için beyne bir sinyal gönderir. Beyin susadığını hisseder ve su içeriz. Vücudumuzun yarısından fazlasını su oluşturur. Hayatta kalabilmemiz için su en temel ve en önemli içecektir.

Su içmediğimiz zaman vücudumuzdaki organlarımız yavaş yavaş zarar görür ve işlevini yitirir. Su aynı zamanda en doğal enerji kaynağıdır. Hastalıklı organları onarır, birçok hastalığı tedavi eder, sindirimi kolaylaştırır, akciğeri çalıştırır ve temizler, ağrıları önler, kalp krizi riskini en aza indirir, bağırsakları çalıştırır, Beynimiz için çok önemlidir, unutkanlığı önler, hormonların çalışabilmesi için çok önemlidir, Yorgunluğun en iyi ilacıdır, cilt güzelliği için olmazsa olmazdır, dolaşım sisteminin çalışmasını sağlar, kanın pıhtılaşmasını önler böylece kalp krizi riskini en aza indirir, adet ağrısını engeller, hafıza kayıplarını en aza indirir, karaciğerimizin çalışmasını sağlar.

Suyu her yede kolaylıkla bulmak mümkündür. Su hem bedavadır hem de zararsızdır. Susuz kalırsak hiç bir organımız doğru düzgün çalışmayacak, yaşamımız tehlikeye girecektir. Vücut çalışmadığında ve dışarıya suyu atamadığında organlarımız zarar görecek yorgunluk belirtileriyle beraber vücudumuzun çeşitli yerlerinde ağrılar meydana gelecektir. Bu da organlarımızın artık eskisi gibi çalışmadığının habercisi olacaktır. Sabah kalkar kalkmaz bir bardak ılık su içmek dolaşım sistemi için ve bağırsaklar için çok önemlidir. Aynı zamanda sigara kullanan kişiler sabah kalkar kalkmaz bir bardak su içtiklerinde sigara içme isteklerin de azaldığını göreceklerdir. Susuz yaşayabilen hiç bir canlı yoktur. Su hem doğada kolayca bulunur hem de diğer içeceklerden daha ucuzdur. Ve hiçbir zararı da yoktur. Hayatımızı devam ettirmemiz için su çok büyük öneme sahiptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu