Okul

Öfkeyle Kalkan Zararla Oturur Kompozisyon

Yaşamımız boyunca karşılaşacağımız sorunlar bizi öfkelendirebilir. Sabrımız ve düşüncelerimiz sayesinde olabilecek olumsuzluklara karşı kendimizi hazırlamalıyız. Ani kararlar ve öfkenin etkisi doğrultusunda doğru düşünemeyiz. Sinirlendiğimiz zaman mantığın anlamını kaybederek sadece öfke doğrultusunda hareket ederiz.

Dinimizde de öfkelendiğimiz zaman bize ayaktaysak oturmamızı, oturuyorsak uzanmamızı önermektedir. İstemediğimiz hataları yaparak hayatımız boyunca pişmanlık duymamızın önüne geçmeliyiz. Kontrol edilebilen durum olmadığından öfke adı verilmiştir. İnsanların mantığın ötesinde düşünceler kendisini göstererek bizi olumsuz yönde etkilemektedir. Olumsuzluklar hayatımıza yarattığı etkiler ile pişmanlıklar getirecektir. Olmadık işler yapmamız durumunda asla unutulmayacak hataları beraberinde getireceği bilinmelidir. Bizimde hakim olmamız gereken durumlardan birisi öfke kontrolüdür. İnsanlar yaşamları ve kendi kişisel özellikleri doğrultusunda öfkeleri ortaya çıkar. Yapacağımız hata inanılmaz boyutlara ulaşabilir, kendimize geldiğimiz zaman yaptıklarımızın anlamsız olduğunu görürüz.

Öfke insanlara zarar getirir. Kendimize hakim olmalı ve olay yerinden ulaşarak kendimizi dinlendirmeliyiz. Doğru karar vermek için tekrar düşünülmesi gerektiği göz önünde bulundurulmalıdır. Yanlışlıklar insanları her defasında olumsuz etkiler. Bizde insanoğlu olarak her zaman kendimizin açık olduğunu göstermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu