Okul

Umutlarımız İle İlgili Kompozisyon

Umutlarımız aslında hayattan beklentilerimizdir. Azimli bir şekilde hırsımızla birlikte umudumuza doğru ilerleriz. Beklentilerimiz aslında hayatımızın bize kattıklarıdır. Umut bir insanın ayağa kaldıran, hedeflerine doğru gitmesini sağlayandır. Bize gelecek olanları bilerek adım adım ilerleyerek hedeflerimize doğru ulaşırız. Her insanın hayatında umuda ihtiyacı vardır.

Karamsarlık bütün umutlarımızı elimizden alır. Başımıza gelenler yaşantılarımız nasıl etkileniyorsa umutlarımızda etkilenir. Beklentilerimiz içinde gelişen olaylar umudumuzu güçlendirerek olacakmış gibi bekleriz. Olmadı ve yapamayacağımız gibi düşünceler umudumuzu öldürerek başarısız olacağımızı gösterir. İsteklerimiz doğrultusunda asla umudumuzu kaybetmemeliyiz. İsteklerimiz doğrultusunda sıkı bir şekilde hedefimize adımlar atmalıyız. Örneğin savaşlarda nasıl insanlar her anı umut ile dolarak kazanacaklarını düşündüğü gibi bizde umutlarımıza sıkıca sarılmalıyız. Kaybedilmeyen değerler bilinmelidir. Değerlerimiz sıkıca bağlandığımız zaman umutlarımız yıkılmayarak yükseklere doğru taşınmasını sağlamış oluruz.

Hayattaki adımlarımız hep bir umuttur aslında. Karamsarlığa kapılanlar sahip oldukları umutları dahi kaybederler. Boş hayaller peşinde koşmamalı ama umudumuz olacakları gözden kaçırmamamız gerekmektedir. Aslında hedeflerimiz hep bir umut peşinde olmaktadır. Bir yere ulaşmak için umutlarımıza sahip çıkmamız gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu