Okul

Öğretmenin Yurt Kalkınmasındaki Yeri ve Önemi İle İlgili Kompozisyon

Öğretmenler toplumun temel taşıdır. Geleceğin temelleri okullarda atılır. Öğretmenlerin rehberliği ile geleceğin sanayicileri, iş adamları, mühendisleri, doktorları, avukatları, bürokratları okullarda yetişir. Öğretmen olmak öğrencileri evladı gibi görüp onlara gelecek hazırlamaktır. Anne ve babadan farksız öğrencilerle içten ilgilenmektir.

Yetişen her öğrenci bir sonraki neslin lideri olacaktır. Bilgisi dahilinde ülke yönetiminde söz sahibi olacaklar. Bugün makam sahibi olan kişilerin koltuklarında oturacaklar. Sahip olduğu bilgileri sonraki nesillere aktaracaklar. Bilgilerini sonraki nesillere aktararak öğrencilerin yetişmesini sağlayacaklar. Öğrenciler bilgiye açlardır, öğretmenler ise en taze bilgileri sunarak öğrencilerin açlığını yatıştıracaklar. Öğretmenler görevleri dahilinde hizmet vermeye devam edecektir. Öğretmenler bugünün bürokratlarından daha önemlidir. Bir ulusun geleceği öğretmenlerin elindedir. Toplumun ihtiyacını karşılayacak olan mesleklerin öğretimini uluslar sayesinde olacaktır.

Öğretmenlerin yurt kalkınmasındaki yeri büyüktür. Toplumu eğiterek gelecek nesilleri hazırlar. Bugün öğrenci olanlar yarın ülke yönetiminde söz sahibi olacaklar. Ülkenin kalkınarak gelişmesinde öğretmen olmanın yeri ayrıdır. Öğretmen olmak ülkenin gelişmesin de büyük katkı sağlar. Bir öğretmenin hakkı sonsuza dek ödenemez. Bugünün makam sahibi insanları eğitip yetiştirenlerde öğretmenlerdir. Ülkemizin kalkınmasını hedefliyorsak önceliğimiz öğretmenlere ve eğitime olmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu