Okul

Okul İle İlgili Kompozisyon

Eylül ayı ile başlayan, Haziran ayı ile biten eğitim öğretim dönemidir aslında okulumuz. Kendimizi geliştirerek hayata hazırlayabileceğimiz bir dönem olduğunu göstermektedir. Başarıya ulaşmak için çalışmalarımızın yanı sıra eğitimimizi aksatmamamız gerekecektir. Eğitimin temelinde aslında öğrenmek vardır, öğrenmek istemeyen birisi varsa eğer başarı sağlanmaz. İlk önce okuldan alabileceklerimiz ve eğitimimizde bize olan katkılarını görmeliyiz.

Okul sadece bize eğitim alanında bilgi vermediği gibi insanlara karşı davranışlarımızı da belirler. Sosyalleşmemiz adına insanların bizi tanımasında yardımcı olur. Ailemizden aldığımız kültür ve temel eğitimin yanında öğretmenlerden ve arkadaşlarımızdan eğitim alabiliriz. İnsanlarla iletişimimiz geliştiği gibi iyiyi kötüyü tanımamıza yardımcı olmaktadır. Deneyim ilk olarak okulda kazanmış olacağız. Aklımızdaki fikirleri başkaları ile paylaşırız, tartışma ve fikirleri inceleyerek düşüncelerimizi genişletiriz. Ulaşabileceğimiz bilgiler dışında arkadaşlık, dostluk, paylaşmak, kurallar, disiplin ve yapacaklarımızı öğrenerek hayata hazır bir birey oluruz.

Okulumuz ikinci evimiz gibi olarak başarıya adım adım gitmemizi sağlar. Evimizde öğrenemediklerimizi okulda öğreniriz. Kitapları tanırız ve gelişmemizi tamamlarız. Bilim alanında başkalarından alacağımız bayrak için kendimizi geliştiririz. Bilgiyi doğru şekilde kullanabileceğimiz eğitim kurumu olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu