Okul

Okumanın Yaşı Yoktur Sözünün Anlamı

İnsan istedikten sonra eğitimin yaşı olmaz. Eğitim aşkı ile yanıp tutuşan biri her yaşta eğitilerek gelişebilir. Öğrenmek insanın ufkunu geliştirir. Nitekim toplum içinde bu tür insanlar bulunmaktadır. Benim yaşım geçti demeyerek kendilerini öğrenime hazır hale getirir. Hayatını boş geçirmek yerine eğitime yönelerek bir şeyler katma düşüncesinde olur. İnsan araştırdıkça yeni şeyler öğrendikçe hayal gücü gelişir.

Eğitim, her yaşta öğrenilir. Belli bir yaşa özel olmayan bu eğitim insanı geliştirir. İnsanlar yeni şeyler öğrenerek kendilerini daha öteye taşıyabilir. Her yaşta eğitim mümkündür ancak kişinin isteği ile olur. Gönülsüz eğitim olmayacağından istemeli inanmalı sonra eğitime başlanmalı.

Her yaşta öğrenebilir insan, utanç duygusu içine girmemeli. Eğitim almaktan dolayı kimse kimseyi hor görmez. Okulda kalabilir tembellik edebilir. Şunu sormak lazım öğrenmek istiyor mu yoksa öğrenemiyor mu? Öğrenmek isteyen zaten öğrenir mutlu olurlar. İmkanı olmayan insanların da eğitim alma hakkının olacağıdır. Eğitimli bir toplum parlak bir toplumu işaret eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu