Okul

Ortak Kullanım Alanlarının Özenli Kullanılmaması Halinde Neler Yaşanabilir

Ortak alanlar birçok kişi tarafından kullanılan alanlara verilen addır. Çevremizde ortak alan olarak belirleyebileceğimiz yerler kütüphane, yemekhane, lavabolar, sınıflar olur. Ortak alanı herkes düzenli ve temiz kullanmalıdır. Kendi özel yaşam alanımız olsaydı eğer istediğimiz gibi yaşamakta özgür olurduk. Ortak alanlar hastalıkların bulaşabileceği, salgın hastalıkların ortaya çıkabileceği alanlardır.

Ortak alanlar özenli kullanılmadığı takdirde hastalıklar yayılır, kirlilik artar, kötü kokular yayılır, sağlıksız ortam oluşur, insanlar ortak alanları kullanmaktan vazgeçer. Bu tür sorunların yaşanmaması için ortak alanı kullanan herkes temiz ve özenli kullanmalıdır. Temizlik istiyorsak eğer ilk önce kendimiz temiz tutmasını öğrenmeliyiz. Ortak alanlar toplum sağlığını ilgilendirir. Kirli bir yerde üreyen bakteriler salgın hastalıklara yol açabilir. Çevremizdeki kirliliği önlemek adına ortak alanların temizliğine ve temiz tutmaya dikkat etmeliyiz.

Temizlik alışkanlığı edinerek ortak kullanım alanlarını kirletmemeliyiz. Temiz bıraktığımız alan hiçbir zaman kirlenmeyeceğinden dolayı verimli bir şekilde kullanılabilir. Temiz kullanmak aynı zamanda kişilere sorumluluk bilincinin kazandırır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu