Dini Bilgiler

Oruç Tutarken Vakit Nasıl Geçer

Yıllara göre oruç tutarken hicri takvimin 354, miladi takvimin 365 gün olması her yıl 11 gün neredeyse geriye gelmesine sebep oluyor. Yaz aylarının ortasında olması günün en uzun olduğu zamanlara denk gelince oruç tutması hayli zor oluyor. Bu yıl Haziran ayında olduğundan saat 9’a doğru anca iftarımızı açabileceğimizi gösteriyor. İftar sürelerinin uzamasından dolayı zaman geçmek bilmeyerek daha çok zorlanacağımızın işareti olmaktadır. Oruç tutarken tuttuğumuz orucun yerine gelmesi için vakitlerinde bir şeyler yiyip içmeliyiz.

İşten ya da okuldan eve geldiğimizde zamanı nasıl geçireceğimizi bilemeyiz. Birkaç tavsiye üzerine orucumuzu aklımızdan çıkartarak zaman geçirmemiz mümkündür.

Bilgisayar sevenler için oyun oynayabilirler, işleri ile ilgilenebilirler zaman su gibi akıp geçecektir. Oyun oynadığınızda zamanın ne kadar hızlı geçtiğini anlamayacaksınız. Saatlerce oyun başında olmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Seveceğiniz bir oyun önerebilirim, son zamanlar kendim için zamanın su gibi akıp geçtiğini hissettiren “ark survival evolved” oyununu oynayabilirsiniz. Eğlenceli olduğu kadar zaman geçirmenizde etkili olacaktır.

Sıcaklardan bunalanlar ise elini yüzünü soğuk suyla yıkadıktan sonra biraz canlanırlar. İftara kadar dilerlerse biraz şekerleme yaparak dinlenmeleri mümkündür.

Dileyenler ramazan ayında daha çok sevap kazanmak adına tesbih çekebilir, kuran okuyabilir ve namaz kılarak geçirebilirler.

Zamanın su gibi akıp geçmesini istiyorsanız sevdiğiniz filmi seyredebilirsiniz.

Yapmanız gereken işleriniz varsa onları yaparak zaman geçirebilirsiniz.

5 Yorumlar

  1. sanki mübarek senin tuttuğun günler bizde tutcaz
    biide oyun oynayarak çokkkkkk çabuk vakit geçiyor bunun farkındayız :))))
    deryaaaa senle de mesajla görüşcez
    bb

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu