Dini Bilgiler

Oruçluyken Banyo Yapılır mı

Oruç Tutarken Banyo Yapılır mı, Oruçluyken Duş Alınır mı

Havalarında sıcak olması ile birlikte insanlar günün yorgunluğunu atmak için banyo ihtiyacı duyabiliyor. Terleme ve pisliğinde bir araya gelmesi sonucunda arınmak isteyebilirsiniz. Oruç tutarken boğazımızdan aşağıya yiyecek ve içecek bir şey geçmediği sürece orucumuzun bozulmayacağını biliyoruz. İşte bunun dışında banyo yaparken orucumuz bozulmaz açıklamalar Diyanet Başkanlığı tarafından yapılmıştır. Oruç tutan kişilerin duş veya banyo yapmalarında herhangi bir mahsur olmadığı belirtilip oruçlarını tutmaya devam edebileceklerini ifade etmişlerdir.

Peygamber efendimiz oruç tutarken hararetini gidermek için başından aşağıya su döktüğü bilinmektedir. Ramazan ayını orucunuzu tutarak ibadetlerinizi yaparak geçirebilirsiniz. Oruçluyken hiç çekinmeden banyonuzu duşunuzu yapabilirsiniz orucunuz bozulmayacaktır.

Ramazan ayının zorlukları ile birlikte insanlara hararet vermektedir. Üzerlerinde yaptığı etki ile birlikte duş almaları gerekebilir. Televizyon kanallarında din adamları dahi oruç tutarken duş alınabileceğine bilgiler vermektedir. Bunların en başında sevdiğimiz hocamız olan Nihat Hatioğlu tarafından verilmiştir. izleyicinin soru sorması birlikte Ramazan ayında dul alınıp alınmayacağı o cevap verilmiştir oruç tutarken duş alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu