Okul

Özlem İle İlgili Kompozisyon

Özlem, en güçlü duygularımızdan biridir. Aşk, hasret ve sevgi gibi duygularla benzerlik gösterir. Uzak kaldıklarımız kişilere karşı özlem duygularımız gelişir. Zaman içerisinde hasrete dönüşerek içimizde merak duygusunu uyandırır. Belki bir gün beraber olacağımıza inanarak onun geleceğini bekleriz. Bir annenin çocuğunu beklediği insanlarda sevdiklerini bekler.

Özlemlerin kimisi kısa sürerken kimisi uzun sürelidir. Özlemler hiçbir zaman azalmaz, her geçen gün artarak insanların içinde sevgiyi daha da yüceltir. Kavuşmayı beklemek adına insan hayata tutunur. Özlem öyle tatlıdır ki insanın içini açıtsa dahi ondan vazgeçmez. Sevginin bir parçası olarakta görülebilir. Bir gün kavuşma hayalini kurmaya devam eder.

Kişi ancak sevdikleri kişileri özler, uzak kaldığı zaman özlem sevgisi her gün kabarır. Özlemediği insanlara özlem duygusu duymadığı gibi sadece gelmesine dair endişe duyar. Özlemin insan hayatındaki yeri önemlidir. Kalbinde yer edindikleri insanlara dair devamlı duygular yoğundur. Sevdiğimiz insanları asla kaybetmeyiz uzaklaşsalar dahi aklımızın bir parçası daima onlarda olur. Sevgi her zaman ilerler ve gelişir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu