Okul

Paintball Nedir?

Oyuncuların birey olarak ya da gruplar halinde içleri boya dolu kapsüllerle dolu silahlarla birbirlerini vurmaya çalışmaları şeklinde oynanan bir oyundur. Aynı zamanda uluslararası olarak yarışmalarının düzenlendiği bir spor dalıdır. Dilimize ve pek çok ülkenin terminolojisine paintball olarak adlandırılan oyunun isminin kökeni İngilizceden gelmektedir. Kelime Boya topu anlamındadır

Paintball Nasıl Oynanır?

Oyun için özel olarak tasarlanmış silahlar ve onlarda mermi görevi gören boyalı kapsüllerle oynanır. Bu silahlarla rakip takım üyeleri ya da bireysel oynandığında diğer oyunculara boya kapsülleri atılır. En az kapsül isabet eden oyuncu ya da boyanmadan oyunun sonuna erişen oyuncu galip gelir. Bu boyalar doğal, cilde zarar vermeyen her hangi bir hasara yol açmayacak kapsüllerin içinde bulunurlar. Silahlar ve boyalar çoğu zaman oyunun oynanacağı tesis tarafından temin edilir. Ayrıca bu oyun için kamuflaj kıyafetleri de giyilmektedir. Bu kıyafetler sayesinde atılan boya cilde ya da kıyafetlere zarar vermez ve kamuflaj sağlanır.

Paintball Nerede Oynanır?

Paintball oynanan alan isteğe ve talebe göre ayrıca oynanan bölgenin konumuna göre değişebilir. Kapalı ve büyük stüdyolarda oynanabileceği gibi daha çok dağlık alanlarda orman ve doğa koşullarının dâhil olduğu noktalarda oynanması tercih edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu