Okul

Penguen İle İlgili Kompozisyon

Penguenler sevimli canlılar olup kuş ailesinden sayılır. Uçamayan dik durabilen perde ayaklara sahip olan kuşlar genelde kutuplarda yaşamlarını sürdürürler. Soğuk bölgelerde yaşamayı sevip vücutları ona göre tasarlanmıştır. Hayatlarını soğuk bölgelerde toplu halde yaşamayı seven canlılardır. Boyları 30-105 cm arasında değişir. Dünya üzerinde 17 farklı penguen türü olduğu bilinse dahi insanlar için sevimli canlılardır. Doğamızın parçaları olduğu gibi onları en iyi tanıyan Eskimolar olacaktır. Yaşamlarını soğuk ve kutuplarda geçirmiş olan kabilelerdendir. Besin kaynakları penguenleri yakalayarak yerlerdi.

Penguenler sevimli canlılar hayatımızın her alanda kendisini bize gösteriyor. Doğanın olmazsa olması besin zincirinin bir parçasını oluşturuyorlar. Uçamadıkları gibi yavrularını zamanla yalnız başına dahi bırakmaktadır. Yavrularına sahip çıkarlar en büyük acıları doğumdan sonra yavrusunun ölmesidir. Yavrusunun öldüğünü kabullenmediklerinden dolayı başkalarının yavrusunu sahiplenmeye çalışırlar.

Denizin fatihleri olarak bilinen tüylü ve kanatlı canlılar çok iyi yüzücülerdir. İri penguenler İmparator Penguen’leri olup onları daha önce size anlatmıştır. Yürüyerek yaşamlarına devam ederler. Denizdeki hızları 10 mile kadar ulaşarak harika bir kabiliyet güçleri vardır. Güney kutbunda bulunan penguenler 40 °C ve -40 °C kadar durabiliyorlar. Sahip oldukları mekanizma soğumalarını önlemektedir. Uzun yaşamlar için penguenler sevimli canlılardır. Yavrularını sahiplenmeleri ile örnek bir aile çizgisinde devam ediyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu