Okul

Peygamberimiz İle İlgili Kompozisyon

Peygamberimiz, İslam aleminin efendisi olarak insanlığa Allah’ın emirlerini ve yasaklarını öğretmiştir. Sevgililerin sevgilisi dünyaya insanların yardımı için gelmiştir. Rahmeti ile birlikte insanlığa merhameti, hoşgörüyü, adaleti her şeyi öğretmiştir. Gönüllerin sultanı kainata teşrifi ile insanların zulümlerden kurtulacağının işareti verilmiştir.

İnsanlığa daima güzellikleri aktarmıştır. Sahip olduğu engin bilgi ve tecrübe sayesinde insanlara yardım etmiştir. Gönülleri fetheden sözleri ile iyiliğin yeryüzünde vücut bulmuş halidir. Peygamber efendimizden tek dileğimiz kıyamet gününde şefaatidir. Yüreklerimiz seninle çarpıyor, senin adınla birlikte hayat buluyoruz. Öyle bir sızı var ki yüreklerimizde deli divane oluyoruz. Yokluğun içimizde acı olarak kaldı. Efendilerin efendisi senin ümmetin olmak için canımızı veririz. Seni çok seviyoruz ve kalbimiz seninle birlikte atıyor.

Ya Resulallah, seni kimler ölesiye sevmedi ki. Senin yokluğun içimizde derin bir yara. Senin uğruna canımız feda olsun. Sana olan bağlılığımız sonsuzdur. Hz. Ebubekir’e “Anam baban san feda olsun ya Resulallah” dedirten senin sevgindi. Senin bıraktığın yolda devam etmeyi kendimize hak olarak bildik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu