Rüya Tabirleri

Rüyalar ile İlgili Kısa Bilgiler

Sık sık rüyalar görmeniz kaçınılmaz olur. Başınızı yastığa koyduğunuzda bilinciniz kapanarak başka bir aleme geçiş yaparsınız. Burada bilinç altınızın etkisi sonucunda beyninizin halen çalıştığı anlardandır. Uyusanız dahi beyin sizi hayatta tutacak faaliyetleri devam ettirir. Yaşadıklarınızı bir kenara depolamış olup sinirlerden geçen elektriklenmeler sayesinde veri akışı sağlanarak rüya görürüz.

Ruhsal problemleri olan kişiler için rüyalar birden fazla görülebilir. Rüyanızı tekrar tekrar görerek uyandığınızda kendinizi yorgun hissedersiniz. Beyniniz aşırı düşünmekten ve çalıştığından dolayı size yorgunluk verecektir.

Uyuyup uyandığınızda rüya görmediğinizi düşünüyorsunuz, aslında görüyorsunuz ama unutuyorsunuz. Rüyalarınızın %12’ini siyah beyaz görürken diğerlerini renkli görürsünüz.

Rüyalar kendinizi sorumlu hissedip hayatınızı etkileyen faktörlere etki yaratır. Uzun zaman istediğiniz bir şey varsa onunla ilgili rüyalar görebilirsiniz. Başarısızlık ve geçmişte yaşadığınız olaylardan dolayı psikolojik olarak beyninizde yerleşip tekrar tekrar görmeniz mümkündür.

Rüyalar hayal gücümüzün en geliş halini görürüz. Bize bir film gibi gelebilir, bazen teknolojik alet yaptığımıza şahit oluruz. Bize akıl verdiği gibi tarihte bilim adamının rüya ve gerçeklik arasında bir yere ulaşma durumudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu