Okul

Saat Sözünden Ne Anlıyorsunuz

Saat sözünden ilk anladığımız zamanın takip edilmesidir. Zaman su gibi akıp geçerken saat onu takip etmemizi sağlamaktadır. Hayatımızın önemli bir kısmı planlı ve zamanlı olmaktadır. Uyanmamız, yemek saatimiz, uyku saatimize kadar sabitlik vardır. Bazen günlük yaşantımızın dışına çıkarak farklı planları dahil ederiz. Yapacağımız işler için zaman varsa saatimizle takip eder yaparız. İşe gidip gelmemiz dahi saatlerin takibinde olmaktadır.

Her şeyimiz zamanın üzerine kuruludur. Yaptığımız, yapacaklarımız işlerimizi saatlerle belirleriz. Hangi işe ne kadar zaman ayıracağımızı, hangi işi ne zaman teslim etmemiz gerektiğini biliriz. Zaman bize aslına çok şey öğretir. Takip ederek işimizi gücümüzü vaktinde yapar düzenli oluruz. Planlı yaşamının getirdiği özelliklerden biri zamanı doğru kullanmaktır. Belirlenen zaman dilimi içerisinde çalışmamızı yaparken bunu takibi saatler sayesinde olur.

Saat günümüzün önemli buluşlarından biri olarak hayatımıza dahil olmuştur. Dijital saatler, kol saatleri, duvar saatleri zamandan şaşmayarak daima aynı şekilde devam etmektedir. Saatler bir günü 24 ayrı parçaya ayırarak ölçmektedir. Her saat dilimi bir günün içinde yer alır. Dakikalar saniyelerde saatlerin doğru işlemesinde önemli olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu