Okul

Sabreden Derviş Muradına Ermiş Anlamı

Bir iş yapılacağı zaman sabırlı olmak gerek. Her zaman sonuca ulaşmak tez zamanda olmaz. Bazen beklemesini bilerek o işin sonuca varması beklenmeli. Sabırlı insanlar sonucunu iyi olarak görür. Sıkıntıları zorlukları aşarak kendini rahatlığa ulaştıracak zamanı beklemeli. Karşısına çıkan zorluk olsa dahi sonunda rahatlığa kavuşacağını bilmeli. Çekilen eziyetler rahatlık getirecekse eğer sabırla beklenmelidir.

Hiç kimse istediği sonuca birden bire varamaz. Sabretmeli, beklemeli ve azimle hareket etmelidir. Karşısına engel çıkabilir ama varacağı yeri bilir. Uzun zamanda beklemesi gerekir, başına gelmedik olaylar gelir, bunların hepsine sabretmelidir.

Hayatta hiçbir şey kolay elde edilmez. Zamanı olmalı beklemesini bilmeli ancak öyle adımlar atılabilir. Sıkıntılı dönemlerden geçen insan birden bire her şeyin düzelmesini beklememeli. Sabretmeli, bugün olmasa yarın belki yıllar sonra her şey düzelecek. Zamanı geldiğinde her şeyi yoluna koymuş olacaktır. Sabır bir günlük ya da aylık değildir bazen yıllar dahi alabilir. Sabırla azimle kararlılıkla beklersek eğer sorunların üstesinden geliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu