Okul

Sağlığın Değeri İle İlgili Kompozisyon

Sağlık hayattaki en önemli şeydir. Elimizdeyken değerini bilmez ancak kaybedildiği zaman kazanmak için her şeyi yaparız. Sağlığımızı kazanmak her şeyimizi veririz ama bir noktadan sonra faydası olmaz. Sağlığın yerine hiç bir şeyin geçmeyeceğini biliriz. Sağlık insan hayatında en değerli olandır. Kendimizi koruma yollarını bilmeli, sağlığın korunması ile temizlik, gıda, spor etkinliklerine katılmalıyız.

Hastalıklardan korunmak için sağlıklı olmamız gerekir. Yaşamın gerekliliği sonucunda günün yorgunluğu, hareketi sonucunda ister istemez yoruluruz. Beslenmemize dikkat etmeyiz belki de besinlerdeki mikroplar bizi çeşitli sebeplerden dolayı hasta eder. Şehir hayatı bizi fazla yormaktadır. Beslenme alışkanlıklarının sabit kalmış olması, düzene girmeyen hayat bağışıklık sistemini olumsuz etkilemektedir. Sağlıklı yaşam için sabırlı olunmalı, kendimize dikkat etmeliyiz, tembel insanların genelde şişman olduklarını görürüz.

Sağlıklı hayat için spor yapmak önemlidir. Vücudumuz kendi dengesini korur, hastalıklara karşı mücadele eder. Vücutta salgılanan çeşitli maddeler mikroplara karşı engelleyici hale gelir. Spor yapmak aynı zamanda tedavi çeşidi olarakta görülüyor. Su sporları, kültür sporları, etkinlikleri sayesinde sağlıklı yaşam sürdürürüz. Sağlığın değeri kaybedilmeden önce bilinmelidir. Kaybedildikten sonra kazanmak çok zordur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu