Okul

Sağlık ve Çevre İle İlgili Yazı

Yaşadığımız yerin temiz olması sağlığımızı da koruyabiliriz. Temiz çevrede yaşamak insanların mikroplardan arınarak rahat yaşamasına imkan tanır. Sağlıklı çevrenin olması insanların kirlilikten uzak olmaları, yaşayan kişilerin zarar görmelerini engelleyen durum olduğunu gösterir. Temiz çevre daima insanın rahatlamasını sağlamaktadır.

Çevre temizliği havanın, toprağın, suyunda temiz olmasını gösterir. Kirlilikte aynı şekilde etrafımızdaki her şeyin kirlenmesine sebep olur. Sanayi ve teknolojinin gelişmesi çevremizde kirliliğin artmasına nedendir. İnsanların ihtiyacının karşılanması için kirlilikle karşı karşıya gelmemiz kaçınılmaz olur. Sanayinin gelişim olduğu bölgeler ekonomik anlamda güçlüdür ama kirlilik oranı fazladır. Sanayileşmenin az olduğu ve hiç olmadığı yerlerde insanlar kirlilikten uzak yaşamlarını sürdürürler.

Çevremizde kirliğinin önüne geçmek aslında insanlık için yapılmış davranış olur. çevre koşulları elverişli olduğu sürece etkileri de minimum seviyede seyreder. İnsan çevresine karşı duyarlı olarak yaşamını sürdürür. Bunların hepsinin önlenmesi için çevremizi kirletmemeliyiz. Çöpleri çöplere, atıkları atıklar için atılması gereken yerlere atılması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu