Okul

Sahip Olduğundan Fazlasını İstemeyen İnsan Zengindir

Zenginlik kendimiz için belirlediğimiz yerde olmaktır. Manevi ve maddi olarak bir çok şeye sahip olurlar. Mal mülk bakımından insanlar belirli bir seviyeye ulaştığında kendilerini zengin görürler. Göreceli durum olmasından dolayı insan sahip olduklarından fazlasını istemediğinde zengindir. Her şeye sahip olan insan ile sahip olduğunu düşünen insan eşittir. Zenginliğin haddi hesabı ve sınırı olmamaktadır. Ancak insan ne zaman tamam dediğinde fazlasını istemezse o zaman zengin olur.

Hayatta en büyük zenginlik sağlıktır sonra mal mülk gelir. İnsanlar çoğu zaman neye sahip olmak istediklerini bilmezler. Her zaman çoğunu isteyerek kendilerine hedef belirler. Ancak elinde olanların kıymetini bilenler ve yetinen insan zengindir. Gözünün yükseklerde olmaması onun zenginliğidir. Sınırı olmayan bir şeyin peşinden koşmak gereksizdir.

İnsanlar sahip olduklarının değerini bildiği ve göz ardı etmediği sürece zenginlerdir. Sahip olduklarının farkına vararak şükretmesi gerekir. Elinin altındaki göz önünde bulundurarak aslında ne kadar zengin olduklarını görebilirler. Zenginlik milyoner olmak değil sahip olduklarından fazlasını istememektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu