Okul

Sakla Samanı Gelir Zamanı İle İlgili Kompozisyon

Sahip olduğumuz eşyalar bir süre lazım olup işimiz bittikten sonra asla atmamalıyız. Hayatımız boyunca çalışır didinir bir şeyleri yerine getirmek için elimizden geleni yaparız. Sahip olduklarımızın her biri emeğimizin ve alnımızın terinden oluşmuştur. Her zaman kazandıklarımız ile aldıklarımızın değerini bilmeyerek işimiz bittiğinde tekrardan atarız. Bunları korumak daha sonradan lazım olacağını mutlaka bilmeliyiz.

Eşyalarımızın parça parça kullanarak ihtiyaçlarımız karşılayabiliriz. Bugün eskiyen bir kumanda daha sonra alacağımız kumandanın bozulması sonucunda tamir yapılabilir. Evimizde bulunan eşyalar er yada geç ihtiyacımız olacaktır. Bugün işimize yaramadığını düşündüğümüz eşyalar çok gerekli olabilir. Genelde bunları da attıktan sonra kısa süre sonra aklımıza tak ederek ihtiyacımız olduğunu anlıyoruz. Eşyalarımızı bir yerde saklayarak depolarsak eğer daha sonra lazım olduğunda onları kullanabiliriz. İsraf etmediğimiz gibi ev bütçemize destek yapmış oluruz.

Malzemelerimize sahip çıkarak değerlerini bilmeliyiz. Kıymetini bilmediğimiz eşyalara ihtiyacımız olacaktır. Her zaman israftan kaçınarak bunların oluşumunu önlemeliyiz. Bugün değersiz olan yarın öbür gün öyle bir lazım olur ki anlatamayız.

12 Yorumlar

  1. Bayildimmmmmmmm hoca100 vetdi cok tesrkkur ederim denk bilgi bayildimmmmmmmmm😇😇😇

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu