Okul

Selamlaşma Niçin Önemlidir

İnsanlarla ilişkilerimizi kuvvetlendirmek için selamlaşmamız gerekir. Onlarla muhabbetimizi kesmeyerek selamlaşarak nasıl olduğunu sormuş sayılırız. Selam alıp vermek oldukça güzel davranış olur. Bağlar kopmadığı gibi gün gelir daha da güçlenir.

Toplumda iç içe yaşadığımızda yakın çevremizdeki insanlarla gün içinde karşılaşırız. İlla işimiz düştüğünde değil her gördüğümüzde selam vererek hal hatır sorup aramızı sıcak tutarız. İnsanlar selamlaştığı zaman kendilerini ve karşısındakini daha değerli hisseder. İnsan mutlu olduğu gibi karşısındakine karşı sevgisini daima gösterir. Bir merhaba demek dahi insanı sosyalleştirerek toplum içinde birey konumuna getirir. Bizden bahsedilirken güzel bahsedilerek herkes tarafından anlatılır.

Selam verilen kişi ona zarar vermeyeceğini, kendisine karşı iyi niyeti olduğunu gösterir. Saygı ve sevgi ifadesi olarak toplum içinde barışı destekleyerek sorunlarında önüne geçilmesinde yardımcı olur. Günlük hayatımızda selamlaşmak oldukça önemli kavram olduğu asla unutulmaması gerekir. Anlaşmak ve güzel zaman geçirmek için bunlar gerekli olmaktadır. Biz toplumda saygı kazanır ve görürüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu