Dini Bilgiler

Serum Orucu Bozar mı

Serum Orucu Bozar mı Diyanet, Serum Almak Orucu Bozar mı sağlık sebeplerinden dolayı hastalıklarınızda serum alabilirsiniz bu durumlar orucunuzu bozmayıp ama gıda ve sıvı içerirse sindirim sisteminde o zaman orucunuz bozulabilir.

Diyanet İşleri Başkanlığına sorulan soruların cevapları nihayet gelmiştir. Oruç tutanların özellikle yönelttiği sorular olmuştur. Hastanede veya enfeksiyonlardan dolayı alınacak serum orucumuzu bozup bozmayacağı olmuştur. Sorunun üzerine Diyanet İşleri Başkanlığından gerekli açıklamalar elimize ulaşmıştır. Keyif verici olmadığı durumlarda orucunuzu bozmayacaktır. Keyif verici olarak alınması durumunda kişinin orucunun bozulacağına yöneliktir.

Alınacak serum keyif verici ve gıda ile birlikte bağırsaklara su, besin verilmesi durumunda orucun bozulacağına yönelikte bilgi verilmiştir.

Dinimize göre kişilerin hasta oldukları zaman oruç tutmaları konusunda mükellef olmadıkları belirtilmiştir. Kişiler oruçlarını daha sonra kaza etmek için iyileştiği zaman tutabilirler. Herhangi üzerlerinde sorumlulukları olmamaktadır.

Astım, kulak, göz, burun damlası gibi ilaçları kullananların aldıkları takdirde vücuda gireceklerinden dolayı orucunuz bozulmayacaktır. Bu tür durumlar sağlık sorunlarından dolayı olması kullanılabilir olduğunu açıklamışlardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu