Okul

Sevgi İle İlgili Özdeyişler ve Anlamları

Sevgi için öz ve anlamlı sözlerin söylenerek kendisini anlatmasıdır. Sevgiye yönelik özdeyişler tarih boyunca önemli insanlar tarafından özetlenerek anlatım yapılmış sözlerden oluşmaktadır. Sevginin anlatımını özdeyişlerle derin bir anlam taşıdığını göstermektedir.

Dünyanın en yıpratıcı şeyi insanın kin beslemesidir; İnsanı en derin şekilde yıpratan kin duygusu olacaktır.

İnsanı seviyorsan hayvanları da sevebilirsini; İnsanı sevecek kadar içinde sevgi duygusu barındıran kişiler hayvanlara karşıda sevgisini göstermelidir.

Sevgin varsa, dostunda olur arkadaşında; Paylaşacak sevgisi olan birisinin çevresinde arkadaşı, dostu ve yakınları da olur, yeter ki paylaşılsın.

Hayatta en değerli şey sevgidir; Hayatta sahip olup sizi mutlu edecek en değerli olan şey sevgi olduğu unutulmamalıdır.

Yalnızca sevgi dolu sözcükler insanları ikna eder; İnsanları ikna edebilmek için onlara güzel söz söyleyin, onları en kolay şekilde tatlı diliniz ile etkileyebilirsiniz.

Gerçek sevgi, iyilik görmediğiniz zamanda sevmektir; Gerçek sevgiyi anlamak için size iyilik yapmayan birisine karşı iyilik yapma isteği ve sevgi duyuyorsanız gerçekten seviyorsunuz.

İlk önce insan kendisini sevmeli; Kendisi ile küs olan ve sevmeyen birisinden başkasını sevmesini değer verdiğini göstermesi beklenemez.

Sevgin temiz ve özse onu sevdiğin hisseder; Sevgini temiz ve öz bir şekilde sevdiğine gösterdiğin takdirde onun hissetmemesi elde bile değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu