Okul

Sevgi Olmasaydı Ne Olurdu

Sevgi insanlara sunulan en önemli nimetlerden biridir. Sevgisiz bir dünya hayal etmek dahi zor olurdu. Sevgi beraberinde hoşgörü, anlayış, huzur, birlik ve beraberliği getirir. Bunların hepsinin olmasını sağlayan tek bir şey varsa oda sevgidir. Bunları sağladığımız takdirde sevgide olur yaşamımızı o denli devam ettiririz. Sevgimizi başkaları ile paylaşarak çoğalmasını dünya üzerinde huzur sağlanabilir.

Kalpten gelen duygular önemlidir. İnsanlar sevilirse eğer istenilenleri yapabilirler. Biz sevgimizi gösterirsek onlarında istediği hedeflere ulaşmasında köprü görevi görürüz. Sevgisizlik insanları hata yapmaya sürükleyerek toplumda anlaşmazlıkların çıkmasına neden olur. Biz bu sayede hareketlerimizi devam ettirerek bir başarıya imza atabiliriz. Zorlukların üstesinden gelmekte ailenin yeri önemlidir. Sevdiğimiz şeyler bize yaşama sevinci verdiği gibi sevmemek ise sorunları beraberinde getirir. Hayatta boş kalmadığımız gibi başarıya giden yolda istenilen noktalara ulaşabiliriz.

Sevgisiz bir dünya düşünemeyiz. Peygamber Efendimiz insanlara sevginin önemini belirtmiştir. İslam dini çevresindekilere hoşgörü ile yaklaşarak herkesi sevmeyi öğretir. Yaratılanlar Allah tarafından yaratıldığı hiç bir şeyin hor görülmemesi gerektiğidir. Allah katında hepimizin yerinin önemli olduğu da bilinmelidir.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu