Okul

Sevginin Zayıflığı Kişinin Davranışlarına Nasıl Yansır

Sevgi temel ihtiyaçlarımızdan biri olarak görülmektedir. Yaşamımızı devam ettirerek sevgi dolu yaşam sürdürmek için karşılanması gerekir. Çevremizdeki insanların bize olan sevgisi kendimiz iyi hissetmemizi sağlar. Sevmediğimizde ve az sevdiğimiz zaman insanlar kendisini göstermektedir. Azlığı yetmediği gibi kendimize sevgiyi daha iyi hissedeceğimiz yerler ararız.

Sevgisi zayıf olan insanın davranışları daha acımasız ve sorunlu şekilde olur. Toplum içindeki bireyler arasındaki ilişkiler sorunlu şekilde devam ederek bizlere yansımaktadır. Sevgisi az olduğunda insanlar çeşitli fikirler beyan ederek bunlarla karşılaşması normaldir. Tam olarak sevgisini göstermeyen insanlar kıskançlık, yüzünü buruşturma, surat asma, küsme gibi çeşitli şekillerde bunları karşı tarafa yansıtır. Sevginin açık ve net şekilde olmaması beraberinde sorunları da getirebilmektedir. Farklı kişilere yönelmek ve sorunların giderilmesindeki en büyük etkinliğimiz sevgiyi hissettirmektir. Sevmediğimiz halde sevgi göstermek insanları aldatmak olarak görülür.

İster istemez sevgiyi tam göremeyen kişiler yanlış davranışlara sürüklenebilir. Açık ve net şekilde olmak ikili ilişkilerin daha sağlıklı olmasını sağlar. Farklı anlaşılmalar beraberinde sorunlar getirerek sorun yaşamamıza sebep olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu