Okul

Sevinç ve Üzüntülerinizi Paylaştığınızda Neler Hissedersiniz

Hayatımız inişli çıkışlıdır bazen sevinçlerimiz bize mutluluk getirirken üzüntülerde her şeyi alıp götürür. Paylaşmak insanın üzerindeki yükü hafifleterek kendimizi daha iyi mutlu ve yaşama bağlı hissetmemizi sağlar. Duygularımızı kendimize saklarsak daha yoğun yaşarız daha fazladan kendimizi yıpratırız. Bizim mutluluğumuz başkasının mutluluğu da olabileceği gibi üzüntümüz başkalarının üzüntüsü olacağını unutmamalıyız. Biz duygularımızı kontrol ederek güzel şekilde yansıtırsak bize geri dönüşü çok daha farklı olur.

İnsanlar toplum içinde çeşitli sorunlarla karşılaşarak duygusal değişiklikler hisseder. Başka insana ihtiyaç duyduğu gibi hayatında sevinç ve üzüntülerle karşılaşır. Yaşamış olduğu duygu her ne olursa olsun paylaşmak güzelleştirir. Sevinçlerimizi hisseden yakınlarımızdaki kendi sevinçleri gibi karşılar. İnsanların hissettiği duygular daha derinden hissedilmesi yaşanmasını sağlamaktadır. Duyguların başka insanlarla paylaşılması güç sağladığı gibi kendimizi mutlu hissederiz.

Duygularımızı asla saklamamalı, paylaşılarak onların güzelleşeceğini bilmelidir. Sevincimiz mutluluk getirirken üzüntülerimizi paylaştığımızda üzüntümüz azalır. İnsanlar bizim için çaba göstererek çözüm bulmak için mücadele ederler. Alacağımız destek sorunlarımızı aşarak bizi refaha ulaşmamızda da oldukça yardımcı olacaktır. Hissedilen üzüntüden kurtulmak mutlu olup rahat yaşam sürmemizde yardımcı olur. Paylaşmanın tarifi anlatılmazdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu