Okul

Sevinçler Paylaştıkça Çoğalır Üzüntüler Paylaştıkça Azalır

Bilinmesi gereken bir durum varsa eğer o da sevinçlerin paylaştıkça artacağıdır. Hayatın her alanında yukarı çıkışlı ve inişli zamanlarımız olur. İyi günler gördüğümüz gibi kötü günlerde kapımızdadır.

Duygularımızı sevdiklerimizi ile paylaştığımız zaman daha yoğunlaşır. Sevincimizi sevdiklerimizle paylaştığımız zaman onlarında yaşayacağı mutluluk sayesinde ayaklarımız yerden kesilecektir. Üzüntülerimizi paylaştığımız zaman derdimize ortak olarak bizi teselli ederek çözüm yolunda en büyük yardımcılarımız olur.

Sosyal varlık olan insan için paylaşmak önemlidir. Kendi içine atarak daha büyük sorunların oluşmasının önüne geçerek daha güzel günler yaşamalarına yardımcı olur. Hepimizde sevinçlerimizi paylaşma duygusu vardır. Arzularımız hareket ettirerek sevinçlerimizi daha üst noktalarda hissederek paylaşabiliriz. Üzüntülerde aynı şekilde azalarak daha mutlu olabileceğimize haber verir. İçimizdeki duyguların paylaşılmış olması içimizin rahatlamasını sağlar. Biz paylaştığımız sürece sevgimiz ve değerlerimiz büyür.

Hayatımızda neyle karşı karşıya kalırsak kalalım paylaşmalıyız. Yakınlarımız bize yol göstererek bizim mutluluklarımıza mutluluk katacaklardır, üzüntülerinde azalması refaha kavuşturur. her anlamda duyguların paylaşılması gerektiğini bilerek benimsenmelidir. Biz duygularımızı kontrol ettiğimiz sürece rahat yaşarız. Paylaşıldığı zaman daha da mutlu keyifli oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu