Okul

Silahın Savaştaki Önemi Nedir

Savaşların kazanılması ve sonucunun belirlenmesi teknik donanıma bağlıdır. Bir savaşın kazanılması en başta silah gücüne dayanır. Birlikler her ne kadar çok olsa da karşı tarafın silah gücü yüksekse bugün galibiyetlerini gösterebilirler. Askerin cesarete ve silaha ihtiyacı olmaktadır. Teknolojinin gelişmiş olduğu ülkemizde çok uzak mesafelerden dahi savaş kazanılmaktadır.

Eskiden savaşlar yakın mesafeden yapılırken bugün uzaktan yapılmaktadır. Teknolojisi gelişmiş olan ülkeler çok uzak mesafelerden silahlarını kullanabilmektedir. Silahlar savaşların kazanılmasında önemli rol üstlenmektedir. Tek bir düğme ile ateşlenecek silahlar binlerce askerin yok olmasına neden olur. Bugün savaşlarda silah ve teknik bilgi önemlidir. Cesaretli ne kadar olunursa olunsun hiç yakınlarına gitmeden onları vurma imkanına sahip oluyorlar. Savaşın kaderi bilimin, teknolojinin elindedir.

Savaşların kaderini belirleyen teknolojidir. Eskiden olsaydı buna cesaret ve beceri denilebilirdi. Silahı olmayanların vereceği mücadele bir noktaya kadar olurdu. Bugün ise her şeyin kaderi silah olmuştur. Bir savaşın kazanılmasında da olmazsa olmazı silah olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu