Okul

Silginin Öyküsü Adlı Kompozisyon

Silgi, kalem, tebeşir, daktilo gibi yazı araçları ile yazılmış olan yazıların silinmesini sağlayan kauçuk veya bezden yapılmıştır. Silgiler genellikle süngertaşı, sülfürle birlikte kauçuğun karışımı sonucunda elde edilir. Yapı kalıptan geçirilmesi sonucunda sertleştirilerek silgi haline getirilmektedir. Kırtasiyelere doğru uzun bir yolculuğa çıkarak yerine ulaşmaktadır. Bizler tarafından alınarak kullanım alanlarına ulaşır.

Günlük hayatımızın her alanında silgiyi ihtiyaç duyarız. Yazdığımız yazıların düzeltilmesine kadar yapılanları silip tekrardan yazmamızı sağlıyor. Kurşun kalemle yazılmış olan yazıların silinerek düzeltilmesinde ihtiyacımız olur. Silgilerle zorlanmadan yazdığımız yazıları kolaylıkla silebiliyoruz. Silgiyle ilk defa okul çağına gelmeden çizimlerde, resim yaparken veya boyama sayfalarında tanışırız. Yanlış boyamaları silmek için silgiyi kullanarak düzenlemeleri yapmamız mümkündür. Okul döneminde yeni öğrendiğimiz harfleri yazarken yanlış yazımları önlemek için silgilerden yararlanıp gerekli olan düzenlemeleri yerine getiririz. Silgi yanlışların düzeltilerek doğru yapılmasını sağlayan gereçtir. Her alanda yazı işleri ile uğraşan, özellikle okul alanında silgilerden yararlandığımız kaçınılmazdır.

Silgi bize hatalarımızı düzeltme fırsatını öğretir. Hatalarımızdan ders çıkartarak onların düzeltilmesi için gerekli olan araç gereçlerdendir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu